ציוד לנכים

ציוד לנכיםלקטלוג לציוד לנכים>>

 

רובנו מתייחסים לבריאות שלנו כאל מובן מאליו. אנו מבצעים כל יום פעולות פיזיות רבות אשר נתפסות על ידינו כפעולות פשוטות לביצוע ואיננו מייחסים להן חשיבות מיוחדת. ישנם אנשים אשר אינם יכולים לבצע את הפעולות האלו בקלות בשל נכות מסוימת. לעיתים אף מדובר על פעולות פשוטות ביותר כגון: הליכה או עליה במדרגות. עבור אנשים אלו קיימים היום מוצרי עזר שונים בכדי לסייע להם בביצוע פעילויות היומיום ובכדי להפחית א הצורך שלהם בעזרתם של אנשים אחרים לצורך ביצוע פעולות אלו. 

בעידן של ימינו ניתן להתמודד בדרך זו או אחרת עם כל סוג של נכות על ידי שימוש בציוד לנכים. ציוד זה מאפשר במקרים רבים לאדם הנכה לבצע בקלות רבה יותר את פעולות היומיום השגרתיות. בעזרת מגוון הפתרונות הרחב המוצע היום ניתן למצוא ציוד מיוחד המאפשר לאדם הנכה להתנייד ולנוע באופן עצמאי ממקום ולמקום במידה והוא פגוע באזור עמוד השדרה או הרגליים לדוגמה. 

ציוד עזר ופתרונות שימושיים

כאמור, קיים היום מגוון רחב של פתרונות עבור ציבור הנכים ובו נוכל למצוא היצע רחב מאוד של ציוד לנכים אשר מסייע להם בביצוע פעולות היומיום אשר לעיתים קרובות לא יכלו לבצע כלל ללא שימוש בציוד העזר. ניתן למצוא פתרונות ניוד כגון, כסאות גלגלים, הליכונים או מטפס מדרגות. ישנם אביזרים נוספים ומגוונים: 

• עבור ליקויי שמיעה – מכשירי שמיעה חדשניים הנשענים על טכנולוגיה מפותחת

• מקלות עזר מיוחדים עבור לקויי ראיה

• מיטות, מזרונים וכריות מיוחדים עבור קשישים ונכים אשר זקוקים לסיוע בביצוע פעולות כגון: רחצה, ישיבה במיטה או קימה ממנה

כמובן שאלו הן רק כמה דוגמאות בודדות, קיים עוד מגוון גדול מאוד של מוצרים עבור בעיות שונות. בסופו של יום, תפקידם של מוצרים אלו הוא שיפור רמת החיים של האדם ולהעניק לו את היכולת להיות עצמאי בביצוע פעולות יומיומיות כמה שרק ניתן. בשנים האחרונות עלתה באופן משמעותי המודעות בכל הנוגע למוצרי העזר לנכים. ניתן אף למצוא מוצרי עזר במקומות ציבוריים, דבר אשר לא היה קיים במודעות הציבור בעבר.