עזרי הליכה

היכן משיגים ולמה הוא משמש הליכון אמות 

ניידות טובה יותר חיונית לאיכות חיים גבוהה, בכל גיל. על פי רוב ובמצבי שגרה, אמות הידיים לא נועדו לקחת חלק בהליכה. שרירי הבטן והגפיים התחתונות לוקחים חלק הרבה יותר חשוב בהליכה ובתנועה. אבל ישנם מצבים שבהם ימליץ איש מקצוע (כגון פיזיותרפיסט) או רופא אורתופד מומחה, להשתמש באמצעי עזר להליכה וניידות. למענכם או למען היקרים לכם, נסביר כעת היכן משיגים הליכון אמות ולמה הוא משמש. 

רשמו לפניכם, הליכון אמות איננו הליכון רגיל 

הליכונים מהסוג הרגיל נפוצים מאוד. ניתן לראות קשישים ובני הגיל השלישי משתמשים בהם בבתי אבות, בבית ומחוצה לו ובעצם ובכל מקום (טיול בגינה, סידורים וכו'). הם מסייעים לאנשים המתקשים בהליכה או חוששים מנפילה, לקבל את התמיכה הנחוצה להם. אולם חשוב לשים לב כי הליכון אמות איננו הליכון מהסוג הרגיל. כפתרון ניידות, הוא מתאים כאשר המשתמש או המשתמשת אינם יכולים להזדקף או מתקשים מאוד להזדקף, לישר את הגב. ההליכון המיוחד הזה בעצם מעניק משענת יציבה, תוך רכינה קדימה. 

המאפיינים החשובים של הליכוני אמות 

את הליכוני האמות לא מייצרים מחומרים כבדים אלא להפך. זהו אביזר ניידות שנועד לסייע לאנשים המתמודדים עם מחלה, לקשישים, מטופלים הסובלים מבעיות אורתופדיות, לאנשים הסובלים מתשישות, שיתוק או מגבלות קשות בתנועה. לפעמים השימוש נעשה בתקופת של שיקום, כאשר פיזיותרפיסט ימליץ על כך. המאפיינים של אביזר ניידות כזה: משקל נמוך, שמושג על ידי שימוש במתכות קלות אך חזקות כגון אלומיניום. ריפוד לאחיזה נוחה, באזור אמות הידיים. חיזוקים בחלק התחתון, כגון גומיות למניעת שחיקה וריכוך זעזועים מסוים. דגמים נבחרים משולבים עם גלגלים, בחלק הקדמי של ההליכון. 

היכן משיגים הליכוני אמות 

לאחר שהבנו טוב יותר מהו בעצם הליכון אמות, נעבור לדבר החשוב השני: היכן ניתן להשיג אותו. תמיד וודאו כי אתם מקבלים מוצר מעולה, שעומד בתקנים, שומר על יציבות וקל משקל כראוי. למבחר הליכונים, אביזרי ניידות מעולים ופתרונות אורתופדיים פנו לקר מדיקס. לרשותכם סוגים שונים של קביים, רולטורים, ציוד למחלימים מפציעות ואביזרי אורתופדיה לטיפול ותמיכה במפרקים.