גורמים, תסמינים ודרכי הטיפול בבעיית דורבן ברגל

דורבן ברגל | קר מדיקס

לקטלוג מוצרים>>

דורבן ברגל הינו מצב רפואי המתאפיין בכאבים עזים וחריפים בתחתית עקב כף הרגל. הבעיה נובעת מזיז בולט בעתם העקב והיא מורגשת במיוחד לאחר שנת הלילה ולאחר ישיבה ממושכת. מדובר בתופעה שכיחה למדי בעיקר בקרב בני 40 ומעלה והנתונים מראים כי אחד מכל עשרה אנשים סובל או עלול לסבול מהתופעה.

תסמיני דורבן ברגל

• כאבים באזור העקב בעוצמות המשתנות מאדם לאדם. הכאבים יכולים להיות עמומים או חריפים וחדים. 

• אדמומיות ונפיחות באזור העקב, נוקשות ותחושת חום.

• מחזוריות הופעת הכאבים – הכאבים מופיעים בבוקר לאחר שנת הלילה וכן בעת קימה לאחר ישיבה ממושכת ולאחר פעילות גופנית מאומצת. 

• במידה והבעיה מתמשכת, הרי שתסמיני הכאב עלולים להתפשט לגיד האכילס, העקב והקשת האורכית בכף הרגל. 

 

הגורמים להיווצרות התופעה

דורבן ברגל נוצר לרב בשל הצטברות של משקעי סידן באזור הקדמי בעתם העקב. משקעי הסידן יוצרים זיז גרמי בחלקה התחתון של עצם העקב העלול ליצור תחושת כאב. דורבן ברגל מתפתח לאורך זמן ונובע מכמה גורמי סיכון בהם: פעילות גופנית ממושכת ומאומצת, שכיחות התופעה עולה עם הגיל ורובם של הסובלים  מהבעיה הינם בגילאי 40-60. מצב של השמנת יתר מעלה את הסיכון להופעה של דורבן ברגל וזאת בשל עומס על רקמות כף הרגל. גורמים נוספים הינם נעילת נעליים לא נוחות או מתאימות לכף הרגל, פציעות ודלקות. 

 

דרכי טיפול

הטיפול בבעיית דורבן ברגל כולל פיזיותרפיה, זריקות אנטי דלקתיות, דיקור יבש, טיפול בגלי הלם והליך ניתוחי. מומלץ לנסות ולמצות את הטיפולים השמרניים הכוללים אימונים מותאמים ופיזיותרפיה. חשוב להפחית את העומס על כפות הרגליים ולהקפיד על מנוחה. ניתן לעשות שימוש במדרסים המפזרים באופן יעיל את הלחץ על כף הרגל ויש להקפיד לנעול נעליים רכות ונוחות.

 

פתרונות מתקדמים למגוון בעיות אורטופדיות

קר מדיקס הינה חברה מובילה המתמחה בתחום המדרסים והאביזרים האורטופדיים. מוצרי החברה מיוצרים מחומרי גלם איכותיים ובשיטות וטכניקות מתקדמות. בין מוצרינו, תוכלו למצוא מדרסים לפי מידת גבס המקנים דיוק מירבי הן לבעיות דורבן והן לבעיות אחרות בכף הרגל. כמו כן, קר מדיקס מספקת הליכונים, אביזרי בטיחות ועזרים להליכה ועוד.